Premierowe Warsztaty Online z ekspertami DyeMansion

Dystrybutor technologii HP MJF 3D na polskim rynku, czyli krakowskie Centrum Druku, po raz kolejny wspiera edukację przyrostową, dążąc do zwiększenia udziału produkcji cyfrowej w masowym wytwarzaniu. 

Jeszcze w marcu odbędą się pierwsze organizowane przez firmę, Warsztaty Online promujące w pełni cyfrową produkcję z uwzględnieniem zautomatyzowanych procesów przetwarzania końcowego. Części wytwarzane addytywnie wymagają bowiem intensywnych etapów postprocessingu, bardziej niż w jakiejkolwiek innej technologii produkcji. Jedynym sposobem na osiągnięcie w pełni cyfrowych przepływów pracy w przemysłowym druku 3D jest właśnie automatyzacja tego etapu. 

Tylko kilka firm na świecie uczyniło to swoim priorytetem, ale żadna nie osiągnęła takiego sukcesu, jak DyeMansion. Ich rozwiązania są przeznaczone dla proszkowych technologii addytywnych – SLS i MJF, które są najczęściej wykorzystywane w przemyśle. 

Centrum Druku jako kompleksowy dostawca rozwiązań addytywnych, oprócz promowania samej technologii druku 3D, wprowadza na rodzimym rynku rozwiązania zapewniające wykończenie powierzchni elementów drukowanych w 3D właśnie od DyeMansion, które rewolucjonizują ten etap wytwarzania.

Warsztaty Online

Stworzony przez DyeMansion model przepływu pracy „Print-to-Product”, obejmujący automatyczne czyszczenie (PowerShot C), wygładzanie (PowerShot S i PowerFuse S) i barwienie (DM60) automatyzuje procesy, dzięki którym surowe, wydrukowane w 3D części, w 3 krokach zamieniają się w gotowe produkty.

Po Warsztatach 3D koncentrujących się na upowszechnieniu technik przyrostowych w różnych sektorach przemysłu, Centrum Druku chce pomóc swoim klientom lepiej wykorzystywać różne materiały i technologie druku 3D, gdzie prawie każdy materiał zachowuje się inaczej pod względem zabarwienia i obróbki powierzchni.

Wymiana doświadczeń wśród praktyków oraz możliwość aktywnego uczestnictwa w charakterze operatora druku 3D, pozwala lepiej zobrazować sobie cały proces, podobnie jak w przypadku tradycyjnej linii produkcyjnej. Podczas warsztatów online uczestnicy będą mogli skorzystać z wiedzy ekspertów DyeMansion, kierując do nich bezpośrednio pytania oraz zapoznając się ze specyfiką pracy wszystkich oferowanych przez firmę rozwiązań. Dzięki temu wielu operatorów produkcji swój obecny przepływ pracy może rozszerzyć o optymalnie dobrane rozwiązania.

Previous slide
Next slide

Wydruki w technologiach proszkowych 3D poddane różnym etapom postprocessingu
z wykorzystaniem rozwiązań DyeMansion.

Więcej informacji o aktualnych wyzwaniach w postprocessinu, na których koncentrują się inżynierowie DyeMansion odnośnie automatyzacji rozpakowywania wydruków, obsługi / sortowania części i kontroli jakości, będzie można się dowiedzieć podczas premierowych Warsztatów Online, na które organizatorzy zapraszają wszystkich użytkowników cyfrowych rozwiązań produkcyjnych.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas