Premiera rozwiązań Ortheo3D dla branży O&P na targach OT World 2022

Druk 3D to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się branż. Wydaje się, że prawie codziennie pojawiają się nowe zastosowania dla tej technologii, zwłaszcza w dziedzinie medycyny.

Jednym z największych wyzwań stojących przed praktykami jest terminowe i skuteczne zaspokajanie potrzeb pacjentów. Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że około 30 milionów ludzi na całym świecie potrzebuje protez kończyn lub innych urządzeń do poruszania się, ale mniej niż 20 procent z nich ma do nich dostęp. Dzięki najbardziej skalowalnym rozwiązaniom do wytwarzania przyrostowego kilka firm rozpoczęło globalną ekspansję w dziedzinie ortopedii i pediatrii.

Przykładowe ortezy drukowane w 3D

Już w maju odbędą się Światowe Targi i Kongres OTWorld, gdzie prezentowane są najnowsze osiągnięcia w obszarze medycyny ortopedycznej, rehabilitacji, protetyki, ortotyki, obuwia ortopedycznego oraz podologii. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 10 – 13 maja 2022 roku w Lipsku.

Jako wiodące międzynarodowe wydarzenie, targi OTWorld gromadzą co dwa lata wszystkich światowych producentów, przedstawicieli handlowych i usługodawców tej branży, a także lekarzy ortopedów, rehabilitantów, terapeutów i protetyków.

Do grona wystawców należą liderzy rynku, dla których OTWorld to sprawdzone miejsce prezentacji najnowszej oferty oraz komunikacji z przedstawicielami handlu, lekarzami ortopedii i fizjoterapeutami.

Wśród nich debiutuje polska marka Ortheo3D, która zaprezentuje swoje premierowe rozwiązania dla pacjentów i ortotyków.

Automatyzacja branży, w której każdy produkt wykonywany jest na indywidualne zamówienie, nie jest łatwym zadaniem. Ortheo3D poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii, takich jak skanowanie oraz druk 3D, jest w stanie nie tylko znacząco skrócić wytwarzanie w pełni dopasowanego zaopatrzenia ortopedycznego, ale również zwiększyć komfort użytkowania przez małych pacjentów.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas