Nowy model hybrydowego Peugeota 308 z akcesoriami drukowanymi w 3D

Peugeot odkrywa na nowo akcesoria samochodowe dzięki innowacyjnej technologii druku 3D i zupełnie nowemu, elastycznemu polimerowi.

Dostępna w sklepie PEUGEOT LIFESTYLE gama akcesoriów, w tym uchwyty na okulary przeciwsłoneczne, napoje i telefon/kartę, została stworzona specjalnie dla nowego modelu Peugeota 308.

Peugeot stawia na innowacje

Akcesoria te są wynikiem wspólnych wysiłków zespołów projektowych, produktowych oraz badawczo-rozwojowych Peugeot we współpracy z  HP Inc, Mäder i ERPRO. Są drukowane w technologii  HP Multi Jet Fusion 3D (MJF) z elastycznego polimeru opracowanego przez BASF — TPU.

Celem francuskiego koncernu motoryzacyjnego jest oferowanie innowacyjnych produktów, przyjemnych w dotyku, lekkich, solidnych i łatwych w użyciu, aby maksymalnie zwiększyć komfort użytkowania pojazdu. 

Addytywna produkcja akcesoriów kokpitu w samochodzie Peugeot 308 - druk 3D w technologii HP MJF 3D

Zastosowanie TPU we wnętrzu samochodu

Asortyment akcesoriów został opracowany po szczegółowej analizie sposobu, w jaki klienci korzystają z przestrzeni wewnątrz swoich samochodów (Peugeot i-Cockpit). Zastosowanie elastycznego materiału we wnętrzu samochodu to nowe podejście, które zostało opatentowane przez Grupę STELLANTIS. Akcesoria drukowane w 3D są dostępne w dwóch kolorach — czarnym i miętowej zieleni.

Previous slide
Next slide

Elastyczna i przyjazna środowisku technologia przyszłości

Druk 3D to jeden z podstawowych filarów czwartej rewolucji przemysłowej. Dzięki tej nowej technologii możliwe jest zwiększenie elastyczności, dostosowując się do potrzeb coraz bardziej wymagającego i nieprzewidywalnego rynku. Wszystkie rodzaje niestandardowych przedmiotów i akcesoriów mogą być produkowane bez konieczności stosowania drogich form i narzędzi produkcyjnych.

Wytwarzanie addytywne jest również lepsze dla środowiska, co jest istotne w dążeniu do zrównoważonych procesów produkcyjnych, które oszczędzają zasoby i ograniczają odpady. Jego zastosowanie staje się coraz bardziej powszechne i rewolucjonizuje system produkcyjny w wielu branżach, stając się coraz powszechniejszą alternatywą dla formowania wtryskowego.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas