Mighty Oak Medical współpracuje z HP w celu usprawnienia operacji kręgosłupa za pomocą druku 3D

Firma technologiczna Mighty Oak Medical z Kolorado ogłosiła partnerstwo z HP, w ramach którego będzie wykorzystywać drukarki 3D HP Jet Fusion 5200 do wytwarzania modeli przedoperacyjnych kręgosłupa.

Mighty Oak Medical aktualnie produkuje z wykorzystaniem urządzeń HP swój podstawowy produkt — FIREFLY, czyli dostosowaną do pacjenta platformę do planowania przedoperacyjnego i nawigacji podczas zabiegów chirurgicznych.

Rozwiązanie FIREFLY usprawniające proces operacji kręgosłupa

System nawigacji FIREFLY usprawnia operację zespolenia kręgosłupa

Mighty Oak Medical ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie w wykorzystywaniu druku 3D w leczeniu i operacjach kręgosłupa. Firma pracowała autorski system nawigacji FIREFLY, który wykorzystuje druk 3D do tworzenia niestandardowych prowadnic dla śrub przeznasadowych kręgosłupa. Rozwiązanie FIREFLY zwiększa precyzję i bezpieczeństwo w chirurgii usztywnienia kręgosłupa, oferując lekarzom dokładne, (co do milimetra) planowanie przedoperacyjne z wykorzystaniem wirtualnych renderingów 3D kręgosłupa pacjentów.

Chirurdzy wykorzystują modele anatomiczne i jednorazowe prowadnice do wydajnego i bezpiecznego wiercenia, gwintowania i umieszczania śrub przeznasadowych, co skutkuje lepszymi wskaźnikami powodzenia i mniejszym stresem podczas wykonywania operacji. Dzięki zastosowaniu przemysłowej technologii HP Multi Jet Fusion 3D FIREFLY optymalizuje czas drukowania, umożliwiając wyższy poziom spersonalizowanej opieki dla większej liczby pacjentów.

Bezprecedensowa wydajność

Mighty Oak Medical osiągnęła znaczną wydajność i zwiększoną dokładność umieszczania śrub przeznasadowych od czasu zintegrowania drukarek 3D z serii HP Jet Fusion 5200 ze swoją linią produkcyjną. Dzięki dokładności umieszczania śrub na poziomie 99,7% zastosowanie prowadnic dostosowanych do pacjenta eliminuje śródoperacyjną ekspozycję na promieniowanie personelu chirurgicznego i pacjentów, jednocześnie zmniejszając koszty sali operacyjnych oraz honorariów lekarzy. Materiał HP 3D High Reusability PA 12, z którego Mighty Oak Medical drukuje modele przedoperacyjne, zapewnia doskonałą wytrzymałość, szczegółowość i wykończenie powierzchni, umożliwiając chirurgom łatwą identyfikację anomalii, luk i oznaczeń na sali operacyjnej (OR).

Mighty Oak jest obecnie liderem w kierunku bardziej zaawansowanych urządzeń medycznych i przemysłu ortopedycznego dzięki rozwiązaniu FIREFLY” — powiedział Greg Elfering, szef działu odpowiedzialnego za wejście na rynek obu Ameryk oraz  Personalizacji i Druku 3D w HP. „Cieszymy się, że możemy współpracować z Mighty Oak, aby zmaksymalizować korzyści płynące z rozwiązań HP do druku 3D w zastosowaniach medycznych”.

Minimalizując koszty, umożliwiając personalizację oraz poprawiając wydajność i dokładność opieki nad pacjentami, Mighty Oak i HP pokazują, w jaki sposób siła innowacji może pozytywnie wpłynąć na pacjentów i branżę medyczną.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas