Kolejne sojusze w świecie druku 3D – AM Solutions firmy Rölser dołącza do IAM 3D HUB

Cyfrowe centrum innowacji IAM 3D HUB łączy siły z AM Solutions i wprowadza do międzynarodowego centrum wytwarzania przyrostowego dwie nowe maszyny przeznaczone do postprodukcji wydruków 3D z tworzyw sztucznych. 

Dział Grupy Rösler specjalizujący się w obróbce powierzchni, czyszczeniu i polerowaniu przemysłowym części drukowanych w 3D, wniesie swoją wiedzę, sprzęt i doświadczenie do IAM 3D HUB, który dzięki tej inkorporacji powiększa swoje laboratorium obróbki powierzchni i przemysłowego postprocessingu części wytwarzanych addytywnie o dwie nowe maszyny — jedną do zautomatyzowanej i masowej postprodukcji, a drugą do piaskowania, pozyskując wsparcie jednej z największych obok DyeMansion, korporacji działającej w branży AM.

AM Solutions dołącza do inicjatywy, która zaledwie półtora miesiąca temu zainteresowała już innego partnera technologicznego — belgijską firmę Materialise, będącą dzięki swojemu oprogramowaniu i usługom druku 3D, kręgosłupem sektora. Materialise będzie pomagać centrum rozszerzyć zasoby sprzętowe w łańcuchu wartości dla produkcji addytywnej o najnowsze narzędzia programowe do zarządzania i kontroli całego przepływu pracy.

Wraz z AM Solutions i Materialise partnerami technologicznymi Centrum druku IAM 3D HUB są: HP, Leitat, Renishaw, Forward AM firmy BASF i Accio, czyli agencja konkurencyjności przedsiębiorstw w regionie Generalitat de Catalunya.

Previous slide
Next slide

Centrum Technologiczne IAM 3D HUB w Barcelonie

Alternatywny sposób projektowania

Działalność Centrum ma na celu przyspieszenie przyjęcia i rozwoju technologii wytwarzania przyrostowego i druku 3D w sektorach produkcyjnych Unii Europejskiej jako alternatywnego sposobu projektowania, rozwoju i wytwarzania nowych produktów i usług. Ma to wzmacniać konkurencyjność i wpływać na bardziej zrównoważony rozwój przedsiębiorstw.

Centrum technologiczne jest w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby w zakresie wytwarzania przyrostowego, jednocześnie przyczyniając się do nowej ery w wytwarzaniu przemysłowym — w pełni zdigitalizowanym, beznarzędziowym i bezpiecznym oraz bardziej wydajnym w porównaniu do konwencjonalnych metod.

Centra innowacji technologicznych w Polsce

Przedsiębiorcy zainteresowani przyspieszeniem adopcji druku 3D w swoich procesach produkcyjnych mogą skorzystać ze wsparcia bezpośrednio na rodzimym rynku. W naszym centrum technologicznym AM3D zapewniamy kompleksowe usługi — od projektowania DFAM, przez addytywną produkcję m.in. w technologii  HP Multi Jet Fusion 3D na zlecenie wraz ze zautomatyzowanym postprocessingiem wydruków po badania materiałowe.

Chcemy umożliwić firmom z sektora MŚP szybką adaptację druku 3D w procesach wytwórczych, co pozwoli im lepiej dostosować się do nowej rzeczywistości produkcyjnej ze wszystkimi gwarancjami i maksymalną wydajnością.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas