Inteligentny głośnik Cell Alpha wydrukowany w technologii HP MJF 3D

Prezentowany na całym świecie, system głośników triphonic Syng’s Cell Alpha to rewolucja w domowym audio i świadectwo innowacyjnego wzornictwa.

Dla tych, którzy jeszcze nie słyszeli o Syng –  firma jest pomysłem Christophera Stringera i Damona Waya, z których ten pierwszy to były projektant Apple, z ponad 20-letnim doświadczeniem w pracy nad różnymi modelami iPhone’ów, iPadów i Apple Watch. Damon Way jest z kolei założycielem DC Shoes.

Ich dotychczasowe osiągnięcia dały firmie solidne podstawy do tworzenia innowacyjnych projektów, a głośnik Cell Alpha Speaker jest tego najlepszym przykładem.

Nowy format dźwięku Triphonic

Wydaje się, że Dolby nie był zaangażowany w opracowanie nowego głośnika Syng, który nie ma odniesienia do standardów audio MPEG-H, co oznacza, że startup wynalazł nowy format audio, oparty na obiektach. Urządzenie uczy się akustyki pomieszczenia, aby pomóc kształtować dźwięk, który dostarcza.

Ta architektura dźwiękowa oparta na obiektach umożliwia lepszy rozkład dźwięku w przestrzeni. Triphonic rozumie intencje artysty, precyzyjnie dopasowując się każdego pomieszczenia i utrzymując dźwięk w jego centrum.

 Dzięki trzem wbudowanym mikrofonom, które określą kształt pokoju, otrzymamy najlepiej dobrany dźwięk sprawiający wrażenie generowanego z różnych obszarów pomieszczenia. Wewnątrz Cell Alpha znajdują się głośniki niskotonowe (na górze i na dole) oraz trzy przetworniki średniotonowe.

Urządzenie obsługuje zarówno Spotify Connect, jak i AirPlay 2. Oprócz Wi-Fi ma wbudowane porty USB-C, dzięki czemu można je podłączyć np. do telewizora. Trwają również prace nad aplikacją mobilną, która przyspieszy całą konfigurację oraz ułatwi sterowanie odtwarzaniem ulubionej muzyki.

Konstrukcja sferycznego głośnika Cell Alpha Triphonic wydrukowana w technologii HP Multi Jet Fusion 3D

Głośnik szyty na miarę

Oparta na źródle dźwięku obudowa jest całkowicie nową architekturą głośników. Geometrie zastosowane w produktach akustycznych mają kluczowe znaczenie dla ostatecznej jakości dźwięku.

Korzystając z technologii HP Multi Jet Fusion przy produkcji obudowy głośnika Cell Alpha, Syng uniknął łączenia wielu elementów w procesie produkcyjnym, poprawiając ogólną jakość dźwięku.

Zastosowanie druku 3D w produkcji Triphone, pozwala uzyskać super solidną konstrukcję –  słupek rozciąga się przez dolny głośnik niskotonowy do najcięższej części systemu –  przetworników, które są rozmieszczone wewnątrz kulistej obudowy.

Triphone ma charakter i kształt nieosiągalny w tradycyjnej produkcji. Konstrukcyjnie bardzo ważne było, aby głośnik stanowił jedną część, tak, aby dźwięk miał złożone, nieprzerwane ścieżki, a regulowana podstawka umożliwiała ustawienia na różnych wysokościach. Ani formowanie wtryskowe, ani obróbka CNC nie dawały możliwości tak precyzyjnego i przede wszystkim, kulistego kształtu obudowy. 

Cell Alpha na stołowej podstawce

Syng zamierza nadal wykorzystywać zaawansowane, przemysłowe rozwiązania do druku od HP, ponieważ torują one drogę dla wysokiej jakości, trwałych i spersonalizowanych produktów.

Od zoptymalizowanego projektu po masowe wytwarzanie w pełni dostosowanych części, produkcja cyfrowa otwiera zupełnie nowe możliwości wyróżnienia się firmom takim, jak Syng i zyskania przewagi konkurencyjnej.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas