HP na Formnext 2021 zaprezentuje kolejne zastosowania MJF 3D dla przemysłu

Tegoroczne targi Formnext zapowiadają się naprawdę interesująco. Producenci i dostawcy usług druku 3D na zlecenie nie mogą się już doczekać udziału w tym wydarzeniu, aby na żywo zobaczyć kolejne aplikacje.

Trzymać we własnych rękach część wydrukowaną 3D to nie to samo, co oglądać ją tylko na monitorze. Taka jest opinia ekspertów z HP, którzy uważają, że najlepszym sposobem, aby przekonać się o zaletach technologii Multi Jet Fusion, jest osobiste doświadczenie. Podczas tegorocznej edycji Formnext, czyli najważniejszego wydarzenia roku dla branży AM, HP zamierza pokazać na swoim fizycznym stoisku przełomowe zastosowania autorskiej technologii Multi Jet Fusion 3D w produkcji przemysłowej.

Od poprzedniej edycji Formnext z 2019 r., HP wydrukowało ponad 100 milionów komponentów we współpracy z międzynarodowymi klientami i partnerami.  Druk 3D sprawdza się bowiem nie tylko w przypadku wytworzenia pojedynczej części. Cały ekosystem technologii 3D mógł się szybko rozwijać dzięki nowym rozwiązaniom projektowym, programowym, materiałowym i produkcyjnym, jakie między innymi HP inicjowało w ciągu ostatnich kilku lat.

Produkcja addytywna jako jedna z sił napędowych Przemysłu 4.0, pomaga wielu przedsiębiorcom zoptymalizować ich procesy wytwarzania, oferując szybsze wprowadzenie nowych produktów i niższe koszty produkcji.

Eksperci pomogą Ci rozpocząć produkcję addytywną

Myśląc o rozpoczęciu produkcji addytywnej lub cyfrowej, warto skorzystać z wiedzy ekspertów. HP wraz ze swoimi partnerami oferuje wsparcie w zakresie doradztwa przy realizacji pojedynczych sztuk lub całych serii komponentów drukowanych w 3D, co ułatwia znalezienie kompleksowego rozwiązania odpowiadającego potrzebom danej branży/projektu etc.

Podczas tegorocznych targów na stoisku HP będzie można, podobnie jak w 2019 roku, zobaczyć wydruki  przygotowane we współpracy z firmą thinkTEC 3D, która optymalizuje z wykorzystaniem technologii HP MJF 3D swoje systemy robotyczne. Udało się między innymi zmniejszyć całkowite obciążenie systemu zrobotyzowanego, poprawiając precyzję ruchu ramienia oraz zmniejszając rozmiar i zużycie energii systemu, w porównaniu do zespołu uzyskanego poprzez obróbkę CNC lub formowanie wtryskowe.

Zespół części wyprodukowany przez thinkTEC 3D przy użyciu technologii HP Multi Jet Fusion 3D

Poznaj technologię Multi Jet Fusion z pierwszej ręki

Formnext to wyjątkowa, ale nie jedyna okazja, aby zobaczyć z pierwszej ręki możliwości wytwarzania przyrostowego. Dla producentów na polskim rynku, którzy nie mogą być na targach i stoisku HP, aby porozmawiać osobiście z ekspertem, jest dostępna interaktywna platforma do druku 3D w technologii HP MJF 3D — AM3D.pl. Można zamawiać online konkretne części 3D wraz z natychmiastową wyceną kosztów druku. 

Przykładowe wydruki komponentów przemysłowych na platformie AM3D

Na poprzedniej edycji Formext w 2019 roku thinkTEC 3D prezentowało walizkę na próbki, która została zaprojektowana tak, aby w prosty i przejrzysty sposób udostępnić każdemu potencjalnemu użytkownikowi możliwości i zalety wytwarzania przyrostowego.

Jeden z wariantów próbnika wydruków w technologii HP MJF 3D prezentowany na Formnext 2019 — obudowa 3D powered by thinkTEC 3D 

Dzięki zestawom testowym przygotowanym przez thinkTEC 3D producenci odkryją swobodę formy i możliwość tworzenia skomplikowanych geometrii, oferowane przez AM, w odróżnieniu od konwencjonalnych procesów produkcyjnych. Walizka zawiera komponenty o bardzo złożonej strukturze, precyzyjnie dopasowanych kształtach lub inteligentnej konstrukcji, które pochodzą bezpośrednio z drukarek HP 3D.

HP wraz z partnerami udowadnia po raz kolejny, że to, co kiedyś brzmiało jak myślenie życzeniowe w zastosowaniach przemysłowych, jest teraz możliwe dzięki produkcji addytywnej.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas