Formnext 2021 na żywo i w kolorze

Mesago, znany z organizacji najbardziej rozpoznawalnego eventu dla AM, potwierdził, że tegoroczne wydarzenie Formnext odbędzie się zgodnie z planem — we Frankfurcie, w terminie od 16 do 19 listopada.

Po prawie dwóch latach niemal całkowicie cyfrowych spotkań czy to kreatywnych wymian, pokazów produktów oraz rozmów online, zespół we Frankfurcie i społeczność AM z niecierpliwością czekają na powrót do hal wystawienniczych, aby ich pomysły na druk 3D mogły nabrać realnych kształtów.

„W dyskusjach z członkami społeczności w ciągu ostatnich kilku lat po raz kolejny zdaliśmy sobie sprawę ze znaczenia Formnext. Te targi mają żywiołowość i ducha innowacji, który jest nie do pobicia. Sama świadomość, że możemy ponownie zaoferować ten rodzaj kreatywnej przestrzeni, w której ludzie mogą rozmawiać twarzą w twarz, cieszyć się produktywnymi rozmowami przy kawie, dotykać przedmiotów i dyskutować o swoich postępach przy wsparciu całej społeczności, jest cudowna” – skomentował Sascha F. Wenzler, wiceprezes Formnext w Mesago Messe Frankfurt GmbH.

Przygotowania do Formnext 2021 idą pełną parą, a wydarzenie zapowiada się naprawdę ciekawie. Organizatorzy zaplanowali relacje na żywo z dyskusji ekspertów branżowych, prezentacje z Włoch jako kraju partnerskiego, innowacje z Purmundus Challenge, a także liczne konferencje i think-tanki. Ponadto ASTM (American Society for Testing and Materials) organizuje po raz pierwszy warsztaty międzynarodowych standardów druku 3D, które mają się odbyć dzień przed startem targów.

Formnext jak zwykle będzie odwiedzany przez wszystkie najważniejsze firmy z branży AM. Zarejestrowało się już około 450 wystawców, w tym 55% z zagranicy, m.in. 3D Systems, Additive Industries, Addup, Arburg, Autodesk, BigRep, DMG Mori, Dyndrite, EOS, ExOne, Farsoon, Formlabs, GE, Hexagon, HP, Keyence, Markforged , Materialise, Meltio, Nexa 3D, Prima Industrie, Renishaw, Sandvik, Siemens, Stratasys, Trumpf, Voxeljet i XJet.

Wraz z szybkim rozwojem społeczności AM i zapotrzebowaniem na produkty drukowane w 3D we wszystkich dziedzinach przemysłu, ważne jest, aby umożliwić udział tym, którzy w obliczu ograniczeń w podróżowaniu, chcą uczestniczyć w wymianie pomysłów. Wydarzenie zostanie zatem uzupełnione o Formnext Digital Days, które będzie miało miejsce dwa tygodnie później — od 30 listopada do 1 grudnia 2021 r.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas