Formnext 2021 – miejsce, gdzie pomysły nabierają kształtu

Formnext to obowiązkowe wydarzenie dla wszystkich miłośników druku 3D. Wystawa z siedzibą w Niemczech, która od 2012 roku odbywa się  we Frankfurcie, stale się rozwija, stanowiąc swego rodzaju hotspot najnowszych technologii 3D.

W tym tygodniu eksperci AM z całego świata gromadzą się, aby zobaczyć wszystkie nowości w druku 3D.  Światowe koncerny dostarczające rozwiązania do produkcji addytywnej prezentują kolejne aplikacje dla swoich technologii i urządzeń. Jednak tym, co odróżnia Formnext od innych wystaw, są wyjątkowe programy i wydarzenia networkingowe, które mają na celu promocję wytwarzania przyrostowego w przemyśle. 

Dlaczego warto być

Formnext jest gospodarzem wielu paneli i seminariów prezentujących różne aspekty druku 3D. Chociaż wystawa przemawia do wielu liderów branży i ekspertów, wspiera także startupy zajmujące się produkcją addytywną, zapewniając im własną przestrzeń, w której odwiedzający mogą wchodzić w interakcję z najnowszymi innowacjami i pomysłami prosto od osób bezpośrednio za nie odpowiedzialnych.

Przyciągając 56 % swoich uczestników spoza Niemiec, tegoroczna edycja Formnext opiera się na wysokiej frekwencji wystawców z poprzednich lat. Ta międzynarodowa wystawa stała się również niezastąpioną platformą dla Stanów Zjednoczonych, jednego z przodujących krajów w dziedzinie wytwarzania przyrostowego, co potwierdził John Fay — radca handlowy US Commercial Service przy ambasadzie USA w Berlinie. Według niego Stany Zjednoczone mają zdrową, rozwijającą się i aktywną na całym świecie branżę AM, którą tworzą zarówno startupy, MŚP, jak i globalni gracze, a Formnext to idealne miejsce do rozwijania transatlantyckich i międzynarodowych relacji biznesowych w zakresie druku 3D dla firm amerykańskich. 

Previous slide
Next slide

Biznes i innowacje

Na Formnext wiele firm znajduje przydatne rozwiązania dla wydajnego rozwoju swoich istniejących produktów, co w konsekwencji pozwala im na uzyskanie przewagi w międzynarodowej konkurencji.

Oprócz całego spektrum różnych procesów wytwarzania przyrostowego, na Formnext  można zobaczyć również technologie postprodukcji i skanowania 3D oraz te wspierające projektowanie w AM.

Eksperci z wielu sektorów przemysłu, takich jak motoryzacja, lotnictwo, inżynieria mechaniczna, technologia medyczna, elektrotechnika, odkrywają we Frankfurcie innowacyjne technologie produkcyjne. Zawsze z myślą o zwiększeniu wydajności, ochronie zasobów, optymalizacji czasu wprowadzania produktów na rynek oraz otwarciu nowych możliwości w projektowaniu i produkcji.

Formnext stanowi również swoistą platformę edukacyjną odwiedzających poprzez panel TCT @ Formnext, skupiający ekspertów łączących teorię z praktyką, aby zademonstrować użyteczność i wpływ AM na przemysł oraz gospodarkę. Formnext stanowi zatem idealną przestrzeń do wymiany informacji i doświadczeń.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas