Druk 3D jako siła napędowa zrównoważonej produkcji, czyli AM Summit 2022

Pod hasłem „Additive Impact” duńskie Centrum Produkcji Addytywnej AM Hub organizuje AM Summit 2022 – największą w Skandynawii konferencję poświęconą produkcji addytywnej /przemysłowemu drukowi 3D.

W tym roku organizatorzy koncentrują się na tym, jak nowe technologie, takie jak druk 3D, mogą pomóc produkować w sposób bardziej zrównoważony i konkurencyjny, dzięki silniejszym, bardziej zamkniętym modelom biznesowym i solidniejszym (odpornym na zakłócenia) łańcuchom dostaw.

Podczas konferencji, która ma się odbyć 7 września, w słynnym budynku TAP 1 w Kopenhadze, wielu prelegentów przedstawi swoje przemyślenia na temat przyszłości produkcji, przeanalizuje, jak główni gracze w tej dziedzinie rozwijają wytwarzanie addytywne jako metodę produkcyjną oraz podpowiedzą, jak zacząć korzystać z technologii AM w zróżnicowanym środowisku biznesowym.

Program AM Summit 2022 zaoferuje również więcej niż w poprzednich latach sesji grupowych, które dotyczą rozwoju technologii AM w ramach sześciu aspektów – m.in. nowych materiałów dla bardziej zrównoważonej produkcji, wpływu druku 3D na branżę produkcyjną, zrównoważonego budownictwa, rozwoju sektora opieki zdrowotnej oferując spotkania z czołowymi duńskimi ekspertami w tej dziedzinie.

Na koniec, co nie mniej ważne, nie zabraknie rozrywki w wykonaniu zespołu Guns N 'Roses – GNR-Jam – który zagra na gitarze elektrycznej opracowanej i wydrukowanej w 3D z przetworzonych trocin.

„AM jest kluczem, który może rozwiązać wiele wyzwań przyszłości i stworzyć większy wzrost oraz przyczynić się do zielonej transformacji dzięki bardziej zrównoważonej produkcji, w której wytwarzamy z mniejszą ilością odpadów, materiałów, transportu i emisji CO2” – wyjaśnia Frank Rosengreen Lorenzen, dyrektor generalny duńskiego AM Hub. „Technologia AM jest okazją dla duńskich firm do pokazania światu, jak rozwijamy, projektujemy i produkujemy w bardziej ekologicznym ekosystemie produkcji przyszłości” – dodaje. 

AM Summit to jedno z najważniejszych obok Formnext wydarzeń w świecie druku 3D, które stanowi okazję do zdobycia wiedzy na temat druku 3D, nowego sposobu projektowania, opracowywania i wytwarzania zrównoważonych produktów.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas