Campetella produkuje szybkie i ekonomiczne systemy automatyczne dzięki technologii HP Multi Jet Fusion 3D

Automatyzacja zmieniła się na przestrzeni lat; dziś chodzi o uprzemysłowienie procesów w krótszych ramach czasowych. Pojawienie się druku 3D otwiera zupełnie nowe możliwości w tym obszarze. Elastyczna technologia zmienia sposób, w jaki produkuje się niestandardowe zautomatyzowane systemy i sprawia, że ​​myślimy inaczej o projektowaniu nowych produktów i sposobie ich wytwarzania.

Campetella Robotic Center to włoska firma zajmująca się robotyką, specjalizująca się w produkcji i zastosowaniu robotów przemysłowych oraz systemów automatyki do formowania wtryskowego tworzyw sztucznych. Dzięki zdolności do projektowania najnowocześniejszych urządzeń, firma z prowincji Macerata stała się światowym dostawcą rozwiązań automatyki przemysłowej.

Obecnie Campetella działa w 40 krajach na całym świecie i produkuje około 500 robotów przemysłowych rocznie dla różnych branż, w tym opakowań, motoryzacyjnej i farmaceutycznej, wychodząc naprzeciw ich potrzebom.

Campetella produkuje zarówno roboty współrzędnościowe kartezjańskie, jak i cylindryczne, a także różne komponenty, które są używane do tworzenia systemów i integrują roboty antropomorficzne tam, gdzie jest to konieczne.

Redukcja czasu i kosztów realizacji zleceń dzięki wdrożeniu druku 3D

Dostawcy etykiet i opakowań stają w obliczu stale rosnącego zapotrzebowania swoich klientów na produkcję dostosowanych etykiet na różnych podłożach. Dlatego, aby sprostać temu zapotrzebowaniu, potrzebują odpowiedniej zautomatyzowanej maszyny do pomocy. W odpowiedzi na to w 2019 roku Campetella zdecydowała się zainwestować w drukarkę 3D z serii HP Jet Fusion 4200 dla swojego zakładu w Montecassino. Nowa drukarka umożliwia firmie produkcję zrobotyzowanych maszyn z niestandardowymi ramionami chwytającymi, które mogą obsługiwać takie produkty, jak etykiety o różnych kształtach i rozmiarach, w oparciu o specyfikacje dostawcy etykiet. Druk 3D w technologii HP Multi Jet Fusion 3D pozwala firmie Campetella nie tylko konstruować urządzenia, które idealnie pasują do wymagań klientów, ale także umożliwia im zastosowanie tej samej maszyny do różnych procesów. Umożliwia wytwarzanie części mechanicznych i komponentów w niezwykle szybki i oszczędny sposób, bez uszczerbku dla jakości nawet najdrobniejszych detali, jak również wytrzymałości. Wbudowane czujniki Multi Jet Fusion 4200 monitorują proces drukowania, a usługi wsparcia HP pomagają zaplanować konserwację i zminimalizować przestoje, spełniając w ten sposób wysokie oczekiwania użytkowników przemysłowych.

HP Multi Jet Fusion na linii produkcyjnej

Większość komponentów wytwarzanych przez firmę Campetella przy użyciu technologii HP 3D to te, które nadają ostateczny, spersonalizowany wygląd produktowi końcowemu. Należą do nich systemy chwytające, podkładki i uchwyty na etykiety. Zastosowanie części drukowanych w 3D umożliwia poprawę funkcjonalności systemów chwytających — na przykład, plastikowe dłonie wydrukowane w 3D zachowują tę samą wydajność, co te wykonane z aluminium, ale są lżejsze i mogą zagwarantować skrócenie czasu produkcji.

Dzięki HP Multi Jet Fusion 4200 firma Campetella była w stanie osiągnąć cele dotychczas nieosiągalne. Na przykład podczas produkcji maszyn do systemów etykietowania firma była w stanie zmniejszyć wagę wrzecion o 50%, jednocześnie redukując ich czas wprowadzania na rynek z 8 do 4 tygodni.

Wprowadzenie druku 3D do firmy doprowadziło do zmiany nawyków działu technicznego i całkowicie zmieniło proces projektowania niestandardowych systemów, jak również skróciło czas potrzebny do opracowania nowych prototypów lub realizacji nowych zamówień.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas