Albéa i Erpro 3D Factory łączą siły, wprowadzając innowacje w kosmetykach dzięki AM

Francuska firma Albéa polega na druku 3D w projektowaniu opakowań kosmetycznych jutra. Koncern wytwarza zróżnicowane produkty dla tego sektora: od tubek i szminek po tusze do rzęs w swoich fabrykach, lokowanych w kilkunastu krajach.

Dziś ogłasza nowe partnerstwo z Erpro 3D Factory w celu zaprojektowania swoich opakowań przy użyciu technologii HP Multi Jet Fusion. Te trzy firmy pracują ramię w ramię, aby spełnić wymagania i normy prawne przemysłu kosmetycznego, skupiając się na niestandardowych detalach i częściach, a wszystko to przy jak najniższych kosztach.  

Albéa od dwóch lat integruje technologie 3D ze swoim procesem produkcyjnym. Trzeba przyznać, że AM oferuje sporo korzyści dla branży kosmetycznej, bardzo wrażliwej na spersonalizowane i wysokiej jakości produkty. Coraz więcej marek kosmetycznych i graczy zwraca się w stronę produkcji addytywnej, aby przesuwać granice kreatywności, zarówno pod względem funkcjonalności produktu, jak i opakowania. 

Previous slide
Next slide

Druk 3D w produkcji akcesoriów kosmetycznych

Firma opracowuje obecnie aplikacje wykorzystujące przewodnią w branży technologię druku 3D – HP Multi Jet Fusion w połączeniu z know-how Erpro w zakresie produkcji kosmetyków. W rezultacie pierwsza generacja części kosmetycznych zaprojektowana i wyprodukowana w celu wykorzystania zaawansowanych możliwości platformy HP znajduje się w najnowszej fazie rozwoju i Albéa wkrótce wprowadzi na rynek pierwsze produkty.

Większość części produkowanych przez Erpro 3D Factory jest wykonana z biopoliamidu PA 11. Ze względu na to, że użytkownicy końcowi wymagają coraz większej personalizacji, Albéa dodatkowo różnicuje swoją gamę rozwiązań, aby uwzględnić tę komplementarną technologię druku 3D w produkcji całej gamy niestandardowych opakowań.

„Wykorzystywanie doświadczenia HP i Erpro pozwala nam przenieść druk 3D w kosmetykach na wyższy poziom, a najdrobniejsze szczegóły, które technologia HP jest w stanie dostarczyć, są, szczerze mówiąc, zdumiewające”, mówi Yann Crapet, kierownik projektu 3D w Albéa.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas