AGH Space Systems stawia na druk 3D i wygrywa w KOKOS 2021

Łazik marsjański zespołu AGH Space Systems zwycięża w kolejnych zawodach po spektakularnych sukcesach w 2020 roku. Kalman zajął  w tym roku pierwsze miejsce w KOKOSdorocznym konkursie konstrukcji studenckich, w kategorii Smart Robots.

Konstrukcja studentów z Krakowa potrafi m.in. samodzielnie poruszać się w nieznanym terenie, poszukiwać i dostarczać określone przedmioty, otwierać zamki i analizować glebę. Ten projekt łączy ze sobą mechanikę, elektronikę oraz zaawansowany software.

Stosując druk 3D w technologii HP Multi Jet Fusion, koło naukowe AGH Space Systems skonstruowało w pełni funkcjonalnego robota marsjańskiego nowej generacji, poprawiając jego motorykę i obniżając wagę.

Zwycięstwa w wielu zawodach (m.in. w Rover Challenge Series) potwierdzają trafność wyboru technologii produkcyjnej łazika – HP Multi Jet Fusion 3D, który powstał w dużej mierze we współpracy z  jej dystrybutorem na polskim rynku – HP3D.pl

Łazik marsjański Kalman z elementami drukowanymi w technologii HP MJF 3D 

Previous slide
Next slide

W HP MJF wydrukowano szereg części takich jak: elementy masztów, uchwyty kamer do szybkiego montażu, laboratorium pokładowe i najbardziej istotny – chwytak, który w całości został przeprojektowany i wydrukowany na urządzeniu  HP Jet Fusion 580 3D.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas