Addytywna produkcja sprzętu ortopedycznego z certyfikacją FDA

Firma Extol uzyskała certyfikację FDA na addytywną produkcję kontraktową zaopatrzenia ortopedycznego w technologii HP Multi Jet Fusion 3D, co oznacza, że spełnia szereg formalnych wymagań obejmujących wieloletnie badania i testy, które dowodzą zarówno efektywności działania, jak i bezpieczeństwa konsumentów stosujących produkty lecznicze oferowane przez koncern Extol.

Firma produkuje na bazie tworzyw sztucznych i posiada w swoim Centrum Rozwoju Cyfrowego wiele systemów HP 3D do druku, a także szereg urządzeń do postprodukcji. Dzięki temu jest w stanie dostarczać prototypy, oprzyrządowanie i gotowe produkty/części zamienne z następujących materiałów: poliamidu PA 12, elastomeru BASF Ultrasint TPU i polipropylenu PP. Surowe wydruki są następnie poddawane procesom postprocessingu z wykorzystaniem technologii PostPro Vapor Smoothing firmy AMT.  

Orteza AFO wytwarzana przez Extol w technologii HP MJF 3D

Certyfikacja FDA pozwoli firmie Extol rozszerzyć swoją ofertę o kolejną  branżę – O&P (Ortotyka i Protetyka), dla której koncern może dostarczać kompletne rozwiązania do produkcji.

Produkcja z użyciem druku 3D zmienia sposób, w jaki ludzie wytwarzają produkty w niemal każdej branży — stwierdza Kyle Harvey, kierownik ds. wytwarzania przyrostowego w Extol.

„Cyfrowa transformacja w branży O&P odbywa się na naszych oczach, aby zapewnić większą skuteczność zaopatrzenia medycznego, z których korzystają pacjenci. Cieszymy się, że możemy wspierać partnerów O&P i praktyków, którzy inwestują w cyfrowe przepływy pracy”.

Centrum Rozwoju Cyfrowego Extol z flotą drukarek z serii HP Jet Fusion 5200 3D

Zrealizowanie pełnego potencjału cyfrowej transformacji wymaga kompletnego rozwiązania umożliwiającego szybkie przekształcenie wydrukowanych w 3D części w gotowe produkty. To  dotyczy każdej branży, zatem O&P również. Jako producent kontraktowy zarejestrowany w FDA, Extol dostarcza rozwiązania produkcyjne pod klucz, w tym drukowanie, postprocessing, montaż końcowy i realizację zamówień gotowych do użytku aparatów ortopedycznych.

Automatyzacja branży, w której każdy produkt wykonywany jest na indywidualne zamówienie, nie jest łatwym zadaniem. Na rynku jest jednak coraz więcej firm dostrzegających potencjał nowoczesnych technologii, jak na przykład Ortheo3D w Polsce, która wprowadza do ortotyki nowoczesne rozwiązania, dzięki którym skraca czas pobierania miary oraz produkcji indywidualnie zaprojektowanych i w pełni dopasowanych do użytkownika ortez korzystając z tych samych technologii, co Extol.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas