Skanery Artec 3D ze wsparciem AI

Artec 3D ponad dwukrotnie zwiększa rozdzielczość dla ręcznych skanerów Eva i Leo 3D, dzięki trybowi HD zasilanemu przez AI.

14 października 2020 r.  światowej sławy  producent profesjonalnego sprzętu i oprogramowania 3D, ogłasza pomyślne opracowanie zastrzeżonego silnika AI, który ponad dwukrotnie zwiększa rozdzielczość w skanerach Eva i Leo do 0,2 mm w nowo wydanym trybie HD. Artec 3D jest pierwszą i jedyną firmą, która wykorzystuje głębokie konwolucyjne sieci neuronowe do rekonstrukcji powierzchni 3D i poprawy jakości modeli 3D. W trybie HD użytkownicy mogą tworzyć wyjątkowo dokładne, ciche skany mniejszych, bardziej szczegółowych obiektów o złożonych powierzchniach, a także dużych, skomplikowanych obiektów. Tryb HD jest darmowy i dostępny teraz dla wszystkich użytkowników Eva i Leo za pośrednictwem najnowszego oprogramowania do skanowania i przetwarzania danych Artec 3D, Artec Studio 15.

Za pomocą opracowanych przez programistów Artec 3D technik szkoleniowych i sieci CNN, można uzyskać więcej informacji z tej samej ilości danych przechwyconych za  pośrednictwem skanerów 3D Eva i Leo i otrzymać znacznie bogatszą i gęstszą reprezentację skanowanej sceny. Obecnie to nawet 64 razy więcej pomiarów, co ponad dwukrotnie zwiększa rozdzielczość ostatecznego modelu i znacznie zmniejsza szumy.

Kolejną zaletą skanerów Artec 3D z nowym oprogramowaniem, jest znacznie dokładniejsza rekonstrukcja powierzchni.

Jesteśmy zaangażowani w budowanie tzw. user experience, nie tylko poprzez opracowywanie najnowocześniejszych rozwiązań w branży, ale także zapewnianie ciągłego doskonalenia wydajności już istniejących – powiedział Artec Yukhin, prezes i dyrektor generalny firmy Artec 3D. Wydanie trybu HD, zasilanego przez pierwszą w swoim rodzaju sieć neuronową, jest kamieniem milowym w rozwoju branży skanowania 3D, z którego nasi użytkownicy mogą od razu skorzystać. Niezwykle rzadko zdarza się, aby jakakolwiek firma udostępniła tak znaczące ulepszenie bez żadnych kosztów, ale chcemy, aby użytkownicy mieli pewność, że inwestycja w naszą technologię będzie się opłacać przez wiele lat.

Artec 3D ma długą historię w dziedzinie wizji komputerowej i sztucznej inteligencji, tworząc algorytmy AI we własnych urządzeniach do rozpoznawania twarzy, a także współpracując z innymi liderami branży technologicznej, jak choćby Apple, dla którego opracował Face ID.

Artec 3D wykorzystuje swoją wiedzę na temat  sztucznej inteligencji nie tylko w rozpoznawaniu i generowaniu trójwymiarowych obrazów twarzy, ale także innych obiektów 3D. Konwolucyjna sieć neuronowa, napędzająca silnik AI Engine Artec 3D w oprogramowaniu Studio 15, została przeszkolona przy użyciu milionów punktów danych i setek tysięcy modeli 3D, aby zapewnić optymalną wydajność w trybie HD.

Tryb HD

Umożliwia użytkownikom bardziej dokładne skanowanie obiektów w ponad dwukrotnie większej rozdzielczości, za pomocą skanerów Eva i Leo. Ten tryb z łatwością rejestruje ostre i cienkie krawędzie w wyższej rozdzielczości. Nawet złożone struktury z różnymi trudnymi do zeskanowania powierzchniami, takie jak te z otworami i szczelinami, różnymi głębokościami i kątami oraz zagłębieniami, są teraz automatycznie rekonstruowane w każdej pojedynczej klatce, aby zapewnić jak najlepsze skanowanie. W trybie HD nawet błyszczące lub czarne powierzchnie dodatkowo pokryte włosami lub futrem, są przechwytywane z niesamowitymi szczegółami. Tryb HD ma elitarny poziom redukcji szumów zarówno w danych surowych, jak i modelu końcowym, dzięki czemu zeskanowane obiekty są gotowe do inżynierii odwrotnej, a także wielu innych zastosowań bez konieczności jakiejkolwiek edycji.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wyceń zlecenie lub napisz do nas